Home

Minto LogoMinto New Logo

Hawick TD9 8SA

01450 870220, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

visitors book roundfive day timesheetresults trophieshandicap datamembers book round

enter opensmatchplay progressenter medalsmedal drawsopen start lists

Draw for Minto Gents Open 3 Man Team on Saturday 24th June 2017

Start List as at: 10:00 23rd June

Final Start List for Minto Gents 3 Man Team Open

I think everyone has been given a tee-time within 30 minutes of their requested time.  Apologoes if I've got a couple slightly out.

In one or two places, two people from the same team form part of the three.  This is a consequence of gaps in preferred start times.  No single team has been sent out at the same tee time.

 

Time Player 1 (Club) Hcp Player 2 (Club) Hcp Player 3 (Club) Hcp
07:30 Reserved
07:40 Reserved
07:50 Reserved
08:00 Daniel Murdoch (Minto)
 5 David Wear (Minto)
17
Andrew Limmer (Minto)
 6
08:10
08:20      
08:30 John Lunn (Minto) 17
Allan Swanston (Minto)
15
David Howden (Minto)
8
08:40
08:50          
09:00
Anthony Craggs (Hawick) 14 Colin Gray (Hawick) 10 Benny Hartop (Minto) 9
09:10 Stephen Sharkey (Hawick) 19 Sean Kelly (Hawick)  5 Andrew Johnston (Hawick) 10
09:20 Mark Lyle (Hawick)
19 Bill Ritchie (Hawick)   11 K Turnbull (Hawick)   16
09:30 Tam Glendinning (Minto) 16 Jim Hood (Minto) 27 Ian Douglas (MInto)
27
09:40 Jim Geatons (Minto) 24 Eric English (Minto) 19 Angus Scott (Minto)) 13
09:50 Doug Joyce (Minto) 15 Drew Minto (Minto)
20
Ron Elliot (Minto) 20
10:00            
10:10            
10:20 Peter Hardie (Duns)
13
George Thom (MInto) 15 Albert Thompson (Minto) 15
10:30 Ian Caldwell (Duns)
21 Alastair Wood (Roxburghe)
14 Les Whiteman (Minto)
13
10:40 Derek Bates (Duns) 15 Alan Armstrong (Minto)
28 Michael McFarlane (Minto) 22
10:50          
11:00
           
11:10 Paul Creighton (Stoneyholme)  14 Pat Jubb (MInto) 12  
11:20 B Lister (Stoneyholme) 21 D Thomson (Stoneyholme) 9 Ray Johnson (Minto) 13
11:30 Chris Espiner (Ponteland)  [n/c] 8
Greg Waugh (Gosforth) [n/c] 9
Adam Waugh (Gosforth)  [n/c] 19
11:40
   
11;50
12:00
           
12:10
12:20 Fraser Mortimer (Minto)  5 Neil Redhead  (Galashiels)   7 Steve Gordon (Galashiels)  9
12:30 Steve King (Galashiels)
5
Calum Brown (Jedburgh) 3
Gary Goodfellow (Jedburgh) 6
12:40            
12:50          
13:00          
13:10
13:20 Richard Allott (Minto)  6 Scott Wallace (Hawick)    6
13:30 Scott Nichol (Minto) 6
Tommy Mulvee (Minto)  15  
13:40 Stewart Mabon (Minto)
 17 Andrew Richardson (Minto)  15 Kenny Speirs (Minto)
18
13:50 Kevin Lochrie (Melrose)
6 James Gillespie (Hawick) 6
Eddie Berridge (Minto)
24
14:00 Colin Thompson (Galashiels)
9
Stewart Paisley (Minto) 13
Ian Borthwick (Langholm)
8
14:10 Brian Barnard (Galashiels)
5 Gordon Ferguson (Minto)   16 Alan Borthwick (Langholm) 14
14:20          
14:30            
14:40 Ross Pringle (Minto)   11 Gary McDonagh (Minto) 10
Greg Swinton (Deer Park)
 13
14:50 Jack McColm (Hawick)
4 Ian Learmonth (Minto)  8 Jamie Green (Torwoodlee)  7
15:00 Brian Allan (Minto) 
 10 Derek Jardine (?)
 5? Simon Fairburn (Galashiels)
+2
15:10 Reserved
15:20 Reserved
15:30 Reserved